Most Tech Rehearsals except for Alternative Spaces works will take place in the Wellspring Theater in the Epic Center. Alternative Spaces (Lexi Stilianos and Alicia Diaz) will tech in the Judy Jolliffe Theater across the atrium from the Wellspring Theater. Both Theaters are located on the second floor of the Epic Center at 359 S. Kalamazoo Mall, Kalamazoo, MI, 49007.

 

Thursday, March 7

9:30am-10:00am: Rachel Miller & Dmitri Peskov

10:00am-11:00pm: Kent De Spain

11:00pm-1:00pm: Nora Sharp

Tech Break 1:00pm-2:00pm

2:00pm-4:00pm: Susan Koper (performs Sunday)

4:00pm-5:00pm: J’Sun Howard

7:00pm Performance

Friday, March 8

9:30am-10:00am: Katherine Moore

10:00am-10:30am: Wellspring

10:30am-11:00am: Jennifer Glaws

11:00am-11:30am: Angela Dennis

11:30am-12:00pm: Gierre Godley

12:00pm-12:30pm: Keshia Wall

12:00pm-1:00pm in the JJ Theater: Lexi Stilianos

12:30pm-1:00pm: Heather Trommer-Beardslee

1:00pm-2:00pm: Tech Break

2:00pm-2:30pm: Elijah Gibson

2:30pm-3:00pm: Dmitri Peskov

3:00pm-3:30pm: Melanie Swihart

3:30pm-4:00pm: Abigail Elliot

4:00pm-4:30pm: Robin Prichard

4:30pm-5:00pm: Ashley McQueen

7:00pm & 9:00pm Performances
Saturday, March 9

9:30am-10:00am: Marissa Bianan

10:00am-10:30am: Jesse Factor

10:30am-11:00am: Tristian Griffin

11:00am-11:30am: Paris Williams

11:30am-12:00pm: Alex Gossen

12:00pm-12:30pm: Eric Mullis

12:30pm-1:00pm: Maddy Ragar

1:00pm-2:00pm: Tech Break

2:00pm-2:30pm: Daniel Gwirtzman

2:30pm-3:00pm: Jodie Randolph

3:00pm-3:30pm: Jessica Fox

3:30pm-4:00pm: Jeremy Blair

4:00pm-4:30pm: Ziyao Yu

4:00pm-5:00pm in the JJ Theater: Alicia Diaz

4:30pm-5:00pm: Wade Schaff

7:00pm & 9:00pm Performances

Sunday, March 11

9:00am-9:15am: Bonnie Baxter

9:15am-9:30am: Stacy Andrews

9:30am-9:45am: Emily Satbile

9:45am-10:00am: Abigail Walz

10:00am-10:15am: Katie Stull

10:15am-10:30am: Kristin Iovino/Ana Iovino

10:30am-10:45am: Lydia Jones

10:45am-11:00am: Van den Abbeele

11:00am-11:15am: Lisa Whiting-Dobson

11:15am-11:30am: Dasan Mitchell

11:30am-11:45am: Run Lee Beitzel’s Film

2:00pm Youth Performance; 3:30pm “Becoming Mary” Performance